Styl loftowy cieszy się obecnie ogromną popularnością. Doskonale współgra z większymi przestrzeniami, pozwalając połączyć funkcjonalne rozwiązania z minimalizmem i naturalnym pięknem surowych materiałów. Decydując się na aranżację kuchni w stylu loftowym, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków, które decydują o charakterze wnętrza. Jak urządzić kuchnię w tym klimacie? Podpowiadamy.

Aranżacja kuchni w stylu loftowym może wydawać się trudna, jednak umiejętnie łącząc ze sobą poszczególne elementy, zyskujemy nie tylko piękne, ale także funkcjonalne wnętrze, w którym przebywanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

 

Cechy stylu loftowego

Styl loftowy łączy w sobie surowy minimalizm oraz intrygujący wygląd elementów wyposażenia pomieszczeń. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie w latach 50. ubiegłego wieku zaczęto adaptować budynki zamkniętych fabryk i magazynów m.in. do celów mieszkalnych. Początkowo styl loftowy kojarzony był przede wszystkim ze środowiskiem artystycznym, jednak szybko zyskał uznanie szerokiej grupy społeczeństwa.

Od dawna wnętrza w stylu loftowym są popularne także w Polsce, gwarantując wysoką funkcjonalność. Znakiem rozpoznawczym stylu loftowego jest surowość, którą podkreślają materiały wykończeniowe oraz materiały, z których wykonane są elementy wyposażenia wnętrz. Beton architektoniczny, cegła, wyeksponowane elementy instalacji, aluminium, stal, a także szkło i naturalne drewno tworzą bazę aranżacji, którą dopełniają odpowiednio dobrane meble.

 

Kuchnia w stylu loftowym – postaw na rozwiązania szyte na miarę Twoich potrzeb

Chcąc urządzić kuchnię w stylu loftowym, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na dobór poszczególnych elementów „układanki”, z których stworzymy spójną i funkcjonalną aranżację. W przypadku kuchni w stylu loftowym ważne jest połączenie różnych materiałów wykończeniowych, odpowiednie doświetlenie wnętrza oraz dobór mebli, które pozwolą zachować prawidłowy ciąg kuchenny, gwarantując bezproblemowe użytkowanie i łatwość utrzymania w idealnej czystości. Bardzo dobrym rozwiązaniem do kuchni w stylu loftowym są meble, które możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb nie tylko pod względem wyglądu, ale także wymiarów.

W kuchni urządzonej w stylu loftowym doskonale sprawdzi się System QBit. Aluminiowa rama w kolorze czarnej anody oraz dowolne wypełnienie np. szkło, płyta MDF lub nowoczesne fronty aluminiowe z siatką stalową, pozwalają kreować wygląd wnętrza, dodając mu charakteru oraz lekkości. System QBit wyróżnia stabilna, prosta forma, która idealnie wpisuje się w styl loftowy, pozwalając na aranżację różnych pomieszczeń. Wybór produkowanych masowo mebli do kuchni w stylu loftowym jest ograniczony, dlatego warto postawić na rozwiązania, z których można stworzyć elementy wyposażenia szyte na miarę naszych potrzeb. Co więcej, połączenie aluminiowej ramy i dowolnie dobranego wypełnienia gwarantuje możliwość aranżacji kuchni z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb jej użytkowników, co jest szczególnie ważne w przypadku otwartej przestrzeni domu lub mieszkania.

 

Kuchnia w stylu loftowym – inspiracje

Nie wiesz, jakie meble wybrać do kuchni w stylu loftowym? Minimalistyczny i doskonale pasujący do stylu loftowego system QBit idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu! Polecamy np. meble kuchenne z frontami aluminiowymi z wypełnieniem ze szkła barwionego VEUS VG 10 lub wypełnieniem ze szkła refleksyjnego Stopsol. Połączenie otwartych półek, które doskonale sprawdzają się w celu przechowywania różnych elementów wyposażenia i pełnych frontów szafek wiszących oraz stojących pozwala dowolnie dopasować meble do swoich potrzeb, gwarantując odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Idealnym dopełnieniem kuchni w stylu loftowym jest funkcjonalna wyspa, dzięki której można zyskać dodatkową przestrzeń roboczą. Ozdobą mebli mogą stać się wygodne uchwyty meblowe.

 

Podsumowanie

Kuchnia w stylu loftowym powinna nie tylko być ozdobą naszego domu lub mieszkania, ale także zapewniać wygodę i funkcjonalność. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które cechuje elegancki minimalizm oraz możliwość personalizacji, to klucz do sukcesu podczas aranżacji wnętrz. Decydując się na wybór mebli, które możemy dopasować do indywidualnych potrzeb i specyfiki pomieszczenia, zyskujemy również gwarancję unikalnego wyglądu naszej prywatnej przestrzeni, na co nie pozwalają masowo produkowane meble.